• Київ:
    (063)-250-79-42
    (068)-838-56-35
  • Харків:
    (098) 825-26-88
    (066) 908-71-87
  • Житомир:
    (093) 750-33-05

Підбір окулярів

Підбір окулярів в Харкові в медичному центрі "BABY LUCK". Як підібрати окуляри?

Підбір окулярів слід почати з діагностики зору, а саме з перевірки гостроти зору. В пешу чергу Вам перевірять гостроту зору за допомогою тестових таблиць для читання. Також, в нашому центрі є спеціальний прилад - авторефрактометр, завдяки якому лікар-офтальмолог зможе отримати початкову інформацію про стан Вашого зору. Однак, Вам слід знати, що не можна замовити окуляри орієнтуючись на результат обстеження тільки за допомогою комп'ютерної техніки без урахування додаткових перевірок!

За допомогою пробної оправи, до ока приставляють плюсові (збірні) або мінусові (розсіюючі) лінзи різних параметрів з набору пробних очкових лінз, в залежності від виявлених за даними авторефрактометра. Якщо авторефрактометрія не проводили то, приставляючи слабку плюсову і мінусову лінзу, з'ясовують, в якому випадку зір покращився, і, в подальшому, беруть лінзи даного знака.

Лінзи підбирають послідовно, а саме з поступовим збільшенням сили їх заломлення до моменту, коли буде досягнута максимальна для конкретного ока гострота зору. У випадках, коли виявлена ​​короткозорість, лінзу призначають з мінімальною силою заломлення, яка дасть високу гостроту зору. А ось при далекозорості, лінза підбирається навпаки, з максимальним значенням, при якому зберігається найкраща гострота зору.

Корекція кожного з очей проводиться до 0,7-0,8, іноді до 0,9-1,0 (для водіїв), потім проводять перевірку гостроти зору бінокулярно - обома очима. В цьому випадку гострота зору в обох очах повинна становити - 0,9-1.0.

Зауважимо, що якщо зір правого і лівого ока різний, то максимально допустима різниця в призначених діоптріях становить не більше 2-3 Дптр в залежності від індивідуальної переносимості пацієнта. Потім потрібно дати можливість пацієнту протягом декількох хвилин побути в пробній оправі, почитати, походити, щоб перевірити переносимість коригуючих лінз.

Вимірювання міжзіничної відстані

Після підбору корекції проводять вимір міжзіничної відстані. Як правило, відстань між центрами зіниць визначають за допомогою звичайної лінійки, або за допомогою приладу - пупілометра.

Звичайно ж, є певна техніка вимірювання міжзіничної відстані. Зазвичай, відстань для окулярів вдалину буде на 2 мм більше, ніж для окулярів поблизу.

У разі, якщо відстань виміряна неправильно, це може спричинити неправильне центрування лінз в оправі, а це може спровокувати погане самопочуття при зорових навантаженнях.

Видача рецепту на окуляри

Після проведення перевірки зору, підбору корекції і вимірювання міжзіничної відстані, лікар-офтальмолог (оптометрист) виписує рецепт в якому зазначаються дані пацієнта, необхідна оптична сила сферичних і (при необхідності) циліндричних лінз (із зазначенням вісей циліндра), міжзінична відстань, призначення очок, а саме для постійного носіння, для читання і т.п.

Зберігайте Ваш рецепт на окуляри, щоб з часом можна було порівняти результати!

Hе викидайте наявні у Вас рецепти виписані офтальмологом, адже з їх допомогою, в разі необхідності, можна буде визначити, як згодом змінився зір. Дуже важливо, щоб підбір окулярів здійснював кваліфікований фахівець, адже неправильно підібрані окуляри можуть стати причиною постійного стомлення очей, провокувати головний біль і швидку стомлюваність, порушувати працездатність і сприяти загальному погіршенню зору.

Зворотній зв'язок
×
Зворотній зв'язок