• Київ:
    (063)-250-79-42
    (068)-838-56-35
  • Харків:
    (098) 825-26-88
    (066) 908-71-87
  • Житомир:
    (093) 750-33-05

Захворювання очей

Лікування очних хвороб у Харкові.

Крім лікування різних порушень зору, які пов'язані із захворюваннями окорухового апарату і порушеннями рефракції, в нашому медичному центрі Ви також зможете пройти лікування очних захворювань в Харкові, які мають запальний характер, до яких відносять:

Кон'юнктивіт - процес запалення, який повністю захоплює слизову оболонку ока (кон'юнктиву). Виникнення кон'юнктивіту, як правило пов'язане з потраплянням мікробів, вірусів або грибків на слизову оболонку ока, після чого починається серйозне почервоніння (в деяких випадках навіть разом з припухлістю) повіки. Лікування кон'юнктивіту у дітей - далеко не простий процес, який без своєчасного звернення до офтальмолога може стати для пацієнта досить тривалим і дискомфортним.

Кон'юнктивіт у дітей, як правило має інфекційне походження. Дане захворювання дитина може підхопити повітряно-крапельним шляхом, частіше при епідеміях в групах дитячого саду або ж в класі школи. Кон'юнктивіт здатний гостро протікати, в деяких випадках він переходить в хронічну форму. Розрізняють кон'юнктивіт в залежності від виду збудника на вірусний і бактеріальний. При вірусному кон'юнктивіті вражаються органи дихання, даний вид кон'юнктивіту проявляється навіть при звичайних простудних захворюваннях, часто починається на одному оці, після чого переходить на друге. При бактеріальному кон'юнктивіті має місце прояв гноевиділення, а також відчуття стороннього тіла, через що діти часто труть запалені очі, що тільки погіршує становище хворого.

Досить часто причиною кон'юнктивіту виступає алергічна реакція, і таке захворювання носить сезонний характер.

Найважчим з видів кон'юнктивіту прийнято вважати - кон'юнктивіт викликаний хламідіями. Даний вид важко піддається лікуванню, а одужання може затягуватися іноді на довгі місяці.

Симптоми кон'юнктивіту:

Основний симптом хвороби, за яким Ви можете точно поставити діагноз - сильне почервоніння очей, а також:

  • набряклість повік;
  • сильне печіння в очах;
  • різке почервоніння кон'юнктиви, а також її набряклість;
  • різь в очах, світлобоязнь;
  • рясне гнійне виділення, "склеювання повік" після сну;
  • в деяких випадках кон'юнктивіту супроводжують розлади загального характеру, яе при ГРВІ (висока температура, озноб, нежить, головний біль).


Синдром сухого ока

Синдром сухого ока - це захворювання виникає в результаті інтенсивного випаровування слізної плівки з поверхні ока, а також, коли слізна рідина виробляється недостатньо. У разі, коли поверхня рогівки ока дуже суха, починає виникати роздратування, око стає занадто вразливим для різних зовнішніх впливів, які провокують і посилюють дискомфортний стан.  

Симптоми синдрому сухого ока:

  • біль і різь в очах
  • відчуття піску в очах (основний симптом синдрому сухого ока)
  • свербіж та почервоніння
  • погіршене зору
  • постійне роздратування в очах
  • сухість очей при морганні


Причини виникнення синдрому сухого ока

Як правило існує дві причини в розвитку синдрому сухого ока, де до першої причини відноситься - недостатнє виникнення слізної рідини, яке виникає через різні хвороб, як приклад, аутоімунні. Також виділення сліз може тимчасово порушуватися після офтальмологічних операцій. Друга причина - спосіб життя і навколишнє середовище, саме вони впливають на те, як інтенсивно випаровується слізна плівка, до них відносять:

  • тривалу роботу перед комп'ютером
  • тривале водіння автотранспорту
  • перебування в приміщенні, де повітря сухе (робота кондиціонера або опалення)
  • перебування на відкритому повітрі, де йде вплив ультрафіолету і/або сильного вітру
  • носіння (переношування) контактних лінз
  • використання офтальмологічних препаратів (антибактеріальних)  


Блефарит

Під блефаритом мається на увазі велика група різних хвороб очей, які супроводжуються хронічним запаленням країв повік.

Симптоми блефариту:

Блефарит проявляється в незначній гіперемії і злегка помітної набряклості країв повік, що покриваються біля коріння вій маленькими легко відокремлюючимися чешуйками. Повіки сильно сверблять, іноді відбувається випадання вій, відчуття тяжкості повік, сльозяться очі, швидке настання зорового стомлення, прояв чутливості на яскраве світло, вітер і інші подразники.

Герпес очей (офтальмогерпес)

Офтальмогерпес - досить небезпечний прояв герпетичної інфекції в організмі людини. Дані віруси герпесу вражають рогівку - кератити, що служить причиною різкого погіршення зору. Якщо хворобу запустити, тоді інфекція почне вражати глибші тканини ока, що може привести до інвалідності, а в деяких випадках і до повної втрати зору.

Демодекоз

Якщо Ви помічаєте за собою підвищену стомлюваність і сухість в очах, або почервоніння і свербіж в повіках, липкі виділення з корочками на повіках після сну - все це може вказувати на симптоми демодекозу повік або очей. Дане захворювання очей викликано війковими кліщами розмір яких від 0,2 до 0,5 мм.

Дакріоцистит

Є запальним захворюванням слізного мішка ока, що має в основному хронічний характер. Дакріоцистит провокується звуженням або закупоркою слізно-носового каналу, що виникає через запальні процеси в порожнині носа, близько носових пазухах або кісток черепа, що оточують слізний мешок. При порушеннях прохідності слізного каналу затримується відтік слізної рідини, через що може розвинутися патогенна мікрофлора, що призводить до початку запалення слизової слізного мішка.

Дакріоцистит небезпечне захворювання, яке може спричинити за собою гнійно-септичні ускладнення, а в деяких випадках і до виникнення абсцесу головного мозку і менінгіту.

Кератит

Кератит є запаленням рогівки ока, яке проявляється сльозотечею, боязню світла і блефароспазмом. Дане захворювання має різні причини розвитку і може мати, як інфекційне (стрепто- і стафілококи, герпес, туберкульоз, ГРВІ) або ж травматичне походження.

У кератиту можуть бути різні результати, такі як зниження зору, внаслідок розвитку помутніння рогівки (більмо). Дане захворювання буває двох типів - поверхневий і глибокий кератит.

Склерит

Є запаленням фіброзної оболонки очного яблука (склери). Основними причинами склерита виступають такі системні захворювання як: ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, хвороба Бехтєрєва і т.д. У більшості випадків, склерит служить одним з перших проявів перерахованих захворювань, так що, при постановці цього діагнозу, настійно рекомендуємо обстеження в імунолога або ревматолога.

Причини виникнення склерита

Як правило збудником запалення склери служать стрептококи і пневмококи. Іноді причинами склерита можуть бути запалення придаткових пазух носа (синусит), травми та інфекції.

Симптоми склерита

Локальне або загальне почервоніння очного яблука, його болючість, утворення помітних запальних вузликів, при протяжному перебігу хвороби - виникають стоншування склери (стафіломи). Хворий скаржиться на болі в оці та світлобоязнь. У разі залучення інших тканин ока можливе погіршення зору.

Халязіон

Щільне утворення, як правило округлої форми, в області краю повіки, яке виникає через хронічне запалення мейбомієвої залози. При закупорці вивідного протоку залози, жировий секрет накопичується всередині неї, після чого залоза поступово збільшується в своїх розмірах і утворюється в щільне округле утворення, яке оточене капсулою.

Симптоми халязіона

Халязіон проявляється у людей різного віку, і у дітей в тому числі. У разі неускладненого перебігу захворювання, головна скарга пацієнтів - наявність округлого утворення у краї верхньої або ж нижньої повіки, яке поступово збільшується в розмірі.

Дане захворювання не викликає хворобливих відчуттів і зазвичай не впливає на гостроту зору. Погіршення зору відбувається тоді, коли утворення значно збільшується і надає механічну дію (натирає) на рогівку.

Ячмінь на оці

Ячменем на оці, а якщо бути точним, то на повіці, називають припухлість на повіці, яке зазвичай викликано через інфікуванням одного або декількох фолікулів вій у їх кореня. Розрізняють ячмінь на зовнішній, коли він розташований на зовнішній поверхні повіки і на внутрішній, тобто з внутрішньої поверхні.



Симптоми ячменю

Головні симптоми ячменю - біль, почервоніння і набряк повіки. Око може сильно сльозитися і/або відчувати відчуття чужорідного тіла. Залежно від того, внутрішній ячмінь або зовнішній, можуть відчуватися і інші симптоми.

Причини виникнення ячменю

Основна причина ячменю - стафілококова інфекція. Як правило в 9 з 10 випадків дане захворювання пов'язують саме з цією бактерією.

Якщо у Ви знайшли у себе, будь-які з перерахованих вище симптомів, рекомендуємо Вам не затягувати з візитом до офтальмолога і не займатися самолікуванням!

Зворотній зв'язок
×
Зворотній зв'язок