Лікування астенопії

Лікування астенопії (втоми очей) у дітей в Києві (ДВРЗ)

Астенопія (зорова стомлюваність) - втома очей у дитини, яка може поєднувати в собі різні варіанти симптомів напруги очей, як правило, що з'являються при тривалій роботі поблизу.

Симптоми астенопії

При зоровому стомленні досить різноманітні симптоми. Астенопія супроводжується такими симптомами як:

  • різь в очах,
  • відчуття стороннього тіла в очах,
  • швидка стомлюваність,
  • двоїння в очах,
  • затуманення зору,
  • головний біль,
  • сльозотеча і т. п.


Важно розуміти, що всі дані симптоми, як окремо один від одного, так і разом, виникають від будь-якої зорової роботи і первинно ці неприємні відчуття виникають в очах.

Зорове навантаження, що викликає появу астенопії у дітей також досить різноманітне, але перш за все, це робота на близькій відстані: робота за комп'ютером - лідер серед причин виникнення астенопії у дітей в даний час, а також порушення гігієни читання теж досить часто провокує це захворювання.

Види астенопії

Виділяють кілька видів астенопії, в залежності від причин, які її провокують: акомодаційна, м'язова, астенічна, симптоматична, нервова.

Акомодаційна астенопія

Даний вид астенопії є некорегованою далекозорістю та астигматизмом, в наслідок чого йде значне напруження циліарного м'яза (внутриочний м'яз, скорочення і розслаблення якого змінює форму кришталика ока і за рахунок цього дозволяє людині добре бачити на різних відстанях).

Астенопія, як правило проявляється у дітей в шкільному віці, але може з часом пройти завдяки зростанню очного яблука і підвищенню працездатності циліарного м'яза.

М'язова астенопія

Дана астенопія у дітей виникає в слідстві перенапруги окорухового апарату ока - м'язів, які зовні прикріплюються до очного яблука і забезпечують рух очей.

При відсутності корекції короткозорості робота на близькій відстані можлива без напруження циліарного м'яза, але з обов'язковим зведенням обох очей при роботі на близькій відстані, так званої конвергенцією, яка забезпечується за рахунок напруги окорухових м'язів.

У нормі при роботі на близькій відстані циліарний м'яз напружується, в результаті чого змінюється форма кришталика і на сітківці формується чітке зображення об'єктів на близькій відстані. Разом з тим, для отримання об'ємного (бінокулярного) зору необхідно, щоб кожне око при зоровій роботі поблизу отримувало однакове, чітке зображення, що досягається якраз конвергенцією.

Астенічна астенопія

Її виникнення служить результатом загальних захворювань організму, різних інфекційних захворювання, інтоксикаціях, неадекватних інтелектуальних і/або фізичних навантаженнях, неправильному режимі праці та відпочинку. Це говорить про те, що корекцією є лікування загальної патології організму, а саме різні загальнозміцнюючі процедури, вітамінізація, раціональний режим праці і відпочинку.

Симптоматична астенопія

Даний вид стомлюваності очей, супроводжується різними запальними захворюваннями ока, вуха, і навіть придаткових пазух носа. Іноді симптоматична астенопія служить дзвінком починаючого внутрішньоочного запалення, так як страждає при цьому циліарний м'яз. Своєчасно поставлений діагноз і призначення правильного лікування запалення, дозволить позбавити дитину від даних симптомів астенопії.

Нервова астенопія

Даний діагноз ставлять пацієнтові, коли всі можливі причини зазначені вище виключаються. У цьому випадку симптоми зорового стомлення виникають в результаті неврозу, неврастенії, істерії. Відповідне лікування в цьому випадку призначає невролог або психіатр.

Профілактика астенопії

Щоб уникнути астенопії Вашій дитині знадобиться дотримуватися правил гігієни зору і виконувати вправи для відновлення зору. Ось деякі рекомендації для профілактики стомлюваності очей:

  • Після кожної години роботи, що вимагає зорового напруження, дайте очам відпочити 10-15 хвилин.
  • Налаштуйте правильну посадку дитини за комп'ютером, положення монітора, освітленість робочого місця і приміщення.
  • Періодично відривайте дитину від монітора і проводьте з нею розминку, а також включайте різні вправи для очей.
  • Зробіть розмір шрифту на комп'ютері дитини трохи більше.
  • Намагайтеся, щоб дитина періодично кліпала очима.
  • Складіть раціон харчування, який би містив усі необхідні вітаміни і мікроелементи.


Апаратне лікування астенопії у дітей

Спеціалісти медичного центру BABY LUCK підберуть для Вашої дитини індивідуальну програму лікування, за допомогою якої можна безпечно і ефективно пройти курс лікування при зоровому стомленні.

У розташуванні нашого центра представлені сучасні комп'ютерно-програмні комплекси і прилади для лікування астенопії у дітей:

  • Амбліокор
  • Апарат для низкоинтенсивной лазерної терапії в офтальмології ЛТО-02Р
  • Програмно-комп'ютерне лікування
Зворотній зв'язок
×
Зворотній зв'язок