Лікування дисморфофобії в Києві

Дисморфофобія - психічний розлад, у якому в людини відбувається неприйняття свого тіла. Це виявляється у невдоволенні своєю вагою, зростом, розміром різних частин тіла, наявність родимок чи родимих плям, станом шкіри, зморшок тощо. Більшість людей хотіли б щось змінити у своїй зовнішності і відчувають невдоволення у своєму зовнішньому вигляді. Але, як правило, в цьому немає серйозної проблеми, яка б впливала на життя людини.

Але коли думки про свої тілесні вади, найчастіше надумані, починають ставати нав'язливими, а людина починає вдаватися до різних способів їх корекції, що ставлять під загрозу її здоров'я та життя, потрібна термінова допомога лікаря-психіатра. У тому випадку, коли лікування відсутнє, у хворого часто з'являються складнощі у соціальній сфері, він може почати замикатися в собі, уникати спілкування з людьми, можуть виникнути труднощі в роботі чи навчанні, нерідко поява депресії та навіть суїцидальних думок.

Синдром дисморфофобії завдає значний дискомфорт, людина значний час протягом дня, думає і переживає через свою ваду, всі думки хворого про те, як приховати або позбутися його. Людина думає, що всі навколо з неї сміються чи відчувають неприязнь через його тілесний недолік, тоді, коли люди можуть просто не помічати його чи не надавати такого значення, як думає пацієнт.

Медичний центр «BABY LUCK» пропонує лікування дисморфофобічного розладу в Києві, наші лікарі-психіатри та лікарі-психотерапевти, мають великий досвід роботи з пацієнтами, вони використовують передові методи лікування, точно діагностують захворювання та підберуть найбільш ефективний метод лікування, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях пацієнта.

Запис на прийом до психіатра можливий за телефоном: 063-250-79-42 та 068-838-56-35, або за допомогою форми запису на нашому сайті.

Симптоми дисморфофобії

Як правило, дисморфофобія починає виявляти себе у підлітків. Саме в підлітковому віці починаються помітні зміни в тілі, що тягне за собою підвищення уваги до свого зовнішнього вигляду і стояннями біля дзеркала, і саме в цей час у людини може сформуватися переконання в тому, що у нього є наявність дефекту або кількох дефектів. Відбуваються спроби за будь-яку ціну замаскувати "дефекти", час на зовнішній вигляд витрачається більше, ніж на інші заняття.

Найпоширеніші симптоми дисморфофобії:

  • хворобливе захоплення різними дієтами, косметологічними процедурами, виснажливий фітнес
  • страх бути сфотографованим, у випадках навіть для необхідних документів
  • переконання про те, що через дефект зовнішності, не вдасться бути успішним
  • носіння одягу, який приховує фігуру або носіння яскравого одягу, який надмірно зухвалий
  • постійно проводити час біля дзеркала або навпаки його уникати
  • зниження соціальної активності, відсутність соціальних зв'язків
  • часті розмови та обговорення фізичної вади
  • депресії


Причини при яких виникає неприйняття власного тіла

При виборі методу лікування потрібно чітко розуміти, що стало причиною розвитку дисморфофобії. Це захворювання може виникнути через такі причини:

  • Генетична причина. Якщо близькі родичі пацієнта мали психічні розлади чи порушення поведінки, можуть виділити причину в спадковому факторі.
  • Біологічна причина. Порушення в обміні нейромедіаторів (серотоніну та дофаміну), неправильна робота нейронів, патології у розвитку мозку тощо.
  • Причина зумовлена хворобою. Органічні ураження мозку. Шизофренія, психопатії, депресія, неврози та тривожні розлади.
  • Психологічна причина. Перенесення психотравмуючої ситуації, де пацієнт піддавався частим знущанням і критикою з боку однолітків, тривожно-недовірливий склад особистості, перфекціонізм (прагнення до ідеалу), підвищена увага до зовнішнього вигляду з боку батьків, батьківська критика.
  • Соціальна причина. Гостре переживання через невідповідність свого зовнішнього вигляду до нав'язаних суспільством еталону краси, висока сприйнятливість до критики тощо.


Лікування дисморфофобії у медичному центрі "BABY LUCK"

Спочатку лікар-психіатр проводить діагностику та виявляє фактори, що призвели пацієнта до появи у нього дисморфофобії. Після цього фахівець призначає сенси психотерапії, когнітивно-поведінкової терапії, а при необхідності призначає і медикаментозне лікування (як правило призначають антидепресанти та транквілізатори, для зменшення депресії та тривоги), може призначити курс фізіотерапії. Психотерапевтичні сеанси у поєднанні з медикаментозною терапією, дають ефективний результат при лікуванні синдрому дисморфофобії. При роботі з психіатром пацієнт навчиться відстежувати свій стан і появу негативних думок, долати негатив.

Фахівці медичного центру "BABY LUCK" знають, як надавати допомогу пацієнтам із дисморфофобією. Лікарі-психіатри швидко виявлять причину розвитку розладу та успішно її пропрацюють. Ми допоможемо Вам змінити негативні установки, попрацюємо з Вашою самооцінкою, що разом із індивідуально підібраними фармацевтичними препаратами дадуть бажаний результат, а комфортна обстановка зробить Ваш шлях до одужання спокійним та приємним.

Зворотній зв'язок
×
Зворотній зв'язок