Лікування панічних атак в Києві

Панічний розлад - один з найпоширеніших видів тривожних розладів. Даний стан, в якому перебуває людина, проявляється нападами паніки, що має інтенсивний характер. Напади можуть турбувати кілька разів на день, щомісяця або не турбувати протягом року. Багато хто, переживаючи напад уперше, не розуміє, що з ними відбувається. Звертаються до лікарів із соматичними симптомами, але ті нічого небезпечного для здоров'я та життя не знаходять. Саме тому допомога лікаря-психіатра при панічних атаках вкрай необхідна. Вона грає ключову роль лікуванні.

Запис на прийом до психіатра в Києві можливий за телефоном: 063-250-79-42 та 068-838-56-35, або за допомогою форми запису на нашому сайті.

Причини та фактори розвитку панічних атак

Найпоширеніша причина - спадкова схильність. З статистичних даних, подібне порушення спостерігається у 15% близьких родичів пацієнтів. Психіатри вважають однією з причин панічних атак підвищення рівня гормонів надниркових залоз (адреналін). Невропатологи панічні атаки пов'язують із слабкою стійкістю до патологічних імпульсів із боку центральної нервової системи.

Основні фактори, що призводять до панічних розладів:

  • стреси
  • моральна чи фізична перевтома
  • соматичні захворювання, травми
  • вживання психоактивних речовин
  • психосоціальні проблеми (розлучення, тяжка хвороба, смерть близького)


Симптоми панічних атак

На відміну від фобій та інших психічних розладів, панічна атака починає турбувати без будь-якого зв'язку з поточними явищами, що робить цей психічний розлад непередбачуваним. У хворого неспокій і тривога присутні завжди.

Головний симптом - напади паніки, що періодично виникають, які супроводжуються почуттям страху. Як правило, напад панкіи триває в середньому 10-20 хвилин. Бувають і індивідуальні випадки, коли в одних людей тривалість менше хвилини, а в інших і більше години. Періодичність прояву нападів панічних атак коливається від дня до кількох років.

Пацієнти, які часто відчувають панічні розлади, як можуть, намагаються боротися з негативними симптомами. Деякі хворі спроможні здійснювати контроль над своїми діями, щоб не допустити чергового нападу. Вони можуть починає ходити по дому, подумки вести рахунок, напружувати або розслаблювати м'язи. Деяким пацієнтам вдається не допустити зовнішнього прояву нападу і вони залишаються непоміченими для оточуючих.

Основний прояв панічного розладу - неконтрольований страх. Хворі пояснюють свою поведінку сильним почуттям страху смерті чи раптової втрати свідомості. Серед симптомів виділяють інші ознаки:

  • порушення травної функції
  • підвищений тонус чи слабкість м'язів
  • помилкові позиви до сечовипускання
  • запаморочення та головний біль
  • посилене потовиділення
  • прискорене серцебиття
  • зниження гостроти зору
  • тремор рук та ніг
  • зниження лібідо
  • жар і озноб


Симптоми панічних атак можуть бути як постійними, так і іноді зникати і знову з'являтися. Виразність проявів кожного пацієнта різна.

Поведінка пацієнта зазнає суттєвих змін. Зникає бажання виходити з дому. Хворі уникають фізичного навантаження, ігнорують заняття спортом. Інші хворі вважають за краще уникати самотності, інші, навпаки, створюють для себе умови, щоб у момент нападу залишитися непоміченим для оточуючих. Загальний стан лише погіршується, спостерігається значне зниження настрою та працездатності. Виникає депресія через почуття власного безсилля. При спробах заглушити симптоми шляхом застосування алкоголю або інших психоактивних речовин можуть з'явитися додаткові симптоми та залежність від психоактивних речовин.

Діагностика панічних розладів

Перед призначенням лікування важливо унеможливити наявність соматичних захворювань. Лікар-психіатр може направити пацієнта пройти ЕЕГ, УЗД внутрішніх органів, судин голови або пройти інші лабораторні дослідження, щоб скласти повну картину стану здоров'я пацієнта, а найголовніше - виключити серйозні фізичні патології.

Для достовірності обстеження фахівець враховує частоту нападів. Діагноз "панічна атака" може бути поставлений у тому випадку, коли напади паніки виникають стабільно протягом одного місяця. Крім цього враховують такі фактори:

  • стан між нападами має бути спокійнішим порівняно з сильною тривожністю
  • атаки не повинні обмежуватися передбачуваністю дій
  • наявність обставин, не пов'язаних із загрозою життю


Діагностика панічного розладу включає особисту бесіду з пацієнтом, проходження психологічних тестів та інші діагностичні заходи.

Лікування панічних розладів в Києві

Звертаючись до лікаря-психіатра до медичного центру "BABY LUCK", пацієнт може сміливо розраховувати на увагу до його проблеми, участі та професійної допомоги вже з першого сеансу і до стійкого результату. Лікар-психіатр дотримується принципу лікарської таємниці – пацієнт на прийомі спілкується більш відкрито і почувається в безпеці, що дуже важливо. Лікування повертає почуття безпеки, впевненості у собі.

Лікування панічних розладів у "BABY LUCK" здійснюється двома методами лікування, а саме: курси сенсів психотерапії та фармакотерапії. Тривалість курсу лікування кожного пацієнта підбирається індивідуально.

Застосовуються ліки різних груп:

  • Седативні препарати. Засоби із легким заспокійливим ефектом. В основному складаються з інгредієнтів рослинного походження, що приймаються курсами, абсолютно безпечні для здоров'я.
  • Транквілізатори. Застосовуються одноразово чи в період нападу. Надають швидкий ефект. Прийом під контролем лікаря.
  • Антидепресанти. Набули широкого застосування для лікування тяжких розладів та депресій. Конкретний препарат та дозування підбираються спеціалістом індивідуально для кожного пацієнта.


Багато пацієнтів бояться звернутися до психіатра та намагаються самі вибратися з тяжкого стану, шукають інформацію в інтернеті або запитують пораду у знайомих. Як правило, це не тільки не приносить полегшення, а може нашкодити здоров'ю. Не рекомендується приймати таблетки, заспокійливі засоби без призначення лікаря. Найкращий вихід – звернутися за допомогою до медичного закладу!

В медичному центрі "BABY LUCK" команда фахівців успішно проводить лікування пацієнтів, які страждають на панічні атаки. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, зверніться до нас за допомогою. Терпіти і боятися не варто – подбайте про своє психічне здоров'я вже сьогодні!

Зворотній зв'язок
×
Зворотній зв'язок