• Київ:
    (063)-250-79-42
    (068)-838-56-35
  • Харків:
    (098) 825-26-88
    (066) 908-71-87
  • Житомир:
    (093) 750-33-05

Лікування соматоформної вегетативної дисфункції

Лікування вегето-судинної дистонії в Харкові. Лікування ВСД у дітей в Харкові.

Соматоформна вегетативна дисфункція, більш відома, як вегето-судинна дистонія (ВСД) - одне з найпоширеніших неврологічних захворювань, яке не є самостійною нозологічною формою. Але тим не менш разом з різними патогенними факторами, ВСД може спровокувати розвиток більшості інших захворювань, які як правило мають психосоматичний компонент (артеріальна гіпертензія, бронхіальна астма, ішемічна хвороба серця, виразкова хвороба та ін.).

У лікувальній практиці, коли знайдена причина ВСД, лікування проходить досить успішно. Коло причин, що викликають ВСД може бути швидко визначено і діагностовано. У більшості випадків, гострі симптоми вегето-судинної дистонії знімаються протягом першої доби.

Що ж таке вегето-судинна дистонія?

Вегето-судинна дистонія - є порушенням в роботі вегетативної нервової системи, нашого основного регулятора внутрішнього стану в організмі. Вегето-судинна дистонія не є самостійним захворюванням, а синдром є наслідком якого-небудь з порушень, яким може бути звичайна перевтома і до захворювання, що вимагає лікування. Найкращий метод лікування вегето-судинної дистонії - це знайти її причину з подальшим її усуненням, адже основна помилка в способах лікування ВСД - це лікування її симптомів без виявлення її дійсних причин.

Вегетативна нервова система весь час знаходиться в стані обчислення і підтримки оптимальних на даний момент часу артеріального тиску, частоти скорочення нашого серця, ширині бронхів і ширині зіниць, активність травної системи, продукцію сечі і ще багато іншого, що відбувається в нашому організмі.

Коли в роботі вегетативної нервової системи починають з'являтися порушення внутрішньої рівноваги (кровообіг, теплообмін, травлення) - це і є та сама дистонія. Проявлятися дистонія може постійно або у вигляді різних кризів (наприклад: панічні атаки, непритомність і інші стани), саме тому почати лікування вегето-судинної дистонії варто відразу ж, як тільки Ви стали виявляти її перші симптоми.

Основна причина ВСД - нервове виснаження через подавлення відповіді на стрес. Але Ви повинні знати, він досить успішно піддається лікуванню за допомогою психологічних перебудов внутрішніх «стандартів» відповіді на стрес і правильно підібраних медикаментів.


Види вегето-судинної дистонії

У регуляції нашої нервової системи беруть участь наступні дві системи: симпатична і парасимпатична нервові системи, які зовсім відмінні один від одної. Симпатична нервова система відповідає за неспання в денний час, фізичні та інтелектуальні навантаження, збільшення частоти серцевих скорочень, стрес і т.д. Парасимпатична нервова система відповідає за наш відпочинок, сон і відновлення організму.

Виходячи з цього, симпатична нервова система працює вдень, а парасимпатична вже вночі. Дані системи чергують один одного позмінно, що в свою чергу дозволяє організму людини протягом доби оптимально працювати і відновлюватися.

Коли відбувається порушення природного взаємозв'язку двох цих систем, з'являється вегето-судинна дистонія, яку розрізняють за трьома типами:

  • за гіпертонічним типом;
  • за гіпотонічним типом;
  • за змішаним типом.


Коли протягом доби переважає симпатична нервова система, людина починає відчувати серцебиття, у неї можуть з'являтися відчуття страху, поганий сон, організм втрачає працездатність і швидко втомлюється. Це говорить про те, що парасимпатична нервова система починає не справлятися, тому що не відбувається відновлення сил. І в даному випадку вегето-судинна дистонія починає розвиватися за гіпертонічним типом.

І нарешті третій тип вегето-судинної дистонії - змішаний. Змішаний тип виникає у випадках конфлікту між симпатичною і парасимпатичною нервовими системами. Це схоже на якусь боротьбу за верховенство, яке проходить в нервовій системі і це ніяк добре не позначається для організму людини.

Причини виникнення вегето-судинної дистонії:

  • емоційні навантаження, стрес;
  • інтенсивні фізичні навантаження, погане відновлення, не регулярний сон;
  • проблеми з хребтом;
  • інфекції та зниження імунітету.


Особливо важливо оптимально розподілити свій робочий день. Якщо є ознаки ВСД, то дитині після проведення в школі по 6-8 уроків, не варто йти і інтенсивно займатися в спортивній секції, краще при наявності даного захворювання виключити надмірні фізичні навантаження і зменшити їх до розумних меж.

Виникнення вегето-судинної дистонії останнім часом стали часто пов'язувати з порушеннями в хребті. Так як симпатична і парасимпатична нервові системи представлені у вигляді нервових волокон, при зміщенні хребців і виникненні рефлекторних і нейрогуморальних реакцій, виникають пошкодження цих нервових волокон, що в свою чергу призводить до різних порушень роботи нервової системи та виникнення ознак вегето-судинної дистонії.

Симптоми вегето-судинної дистонії

Тут наведені найпоширеніші скарги пацієнтів з вегето-судинною дистонією, з якими стикаються лікарі-невропатологи:

  • швидка стомлюваність, зниження працездатності,
  • почуття страху, необгрунтована тривога,
  • підвищене серцебиття,
  • дискомфортні відчуття в грудній клітці,
  • метеочутливість,
  • біль в серці,
  • порушення з боку кишечника і шлунково-кишкового тракту,
  • підвищення потовиділення,
  • "незрозумілі" підйоми температури,
  • відчуття комка в горлі,
  • знижена мотивація, депресія,
  • напади нестачі повітря,
  • оніміння кінцівок,
  • парестезії, почуття «мурашок на тілі».


Вегето-судинна дистонія не тільки наражає організм пацієнта до виснаження, а й часто змушує лікарів приписувати скарги пацієнтів на гастрит, цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, бронхіальну астму, дисфункцію щитовидної залози і інші захворювання.

Діагностика вегето-судинної дистонії

Вегето-судинну дистонію можна визначити за допомогою певної апаратури або аналізів, які б допомогли поставити даний діагноз. ВСД визначається тільки по її множинним симптомам. Основний момент в діагностиці вегето-судинної дистонії - виняток соматичних, неврологічних і ендокринних захворювань і визначення їх значимості в скаргах пацієнта. Також безпосередньо важливим моментом є визначення причини ВСД.

Лікування вегето-судинної дистонії

Лікування будь-яких форм вегето-судинної дистонії проходить завжди комплексно, тривалий час і індивідуально, де враховують особливості вегетативних порушень, а також їх етіологію. У більшості випадків перевагу віддають немедикаментозним способам лікування ВСД, які представляють собою - правильний режим роботи і відпочинку, виключення гіподинамії, помірне фізичне навантаження, обмеження збудження нервової системи впливів різних телепередач і комп'ютерних ігор, індивідуальну і сімейну психотерапію, а також правильне харчування.

При важких формах ВСД на жаль, лікування не буде ппротікати швидко. Однак чим раніше пацієнт прийде на прийом до лікаря, тим він більш прискорить процес лікування і може розраховувати на позитивний результат. Лікування вегето-судинної дистонії проходить комплексно і індивідуально. При підборі оптимальної схеми лікування враховується етіологію і особливості вегетативних порушень. Крім лікувальних заходів, також необхідно провести коригування способу життя і поведінки, виключити шкідливі звички, такі як куріння і зловживання алкоголем, зменшити психо-емоційні навантаження, займатися лікувальною фізкультурою.

Після проведеного обстеження, фахівцями нашого медичного центру буде обраний певний курс лікування. Діагностику та лікування вегето-судинної дистонії в центрі «BABY LUCK» проводить висококваліфікований лікар - невропатолог вищої категорії, кандидат медичних наук - Джандоева Нана Шамільєвна.

Почніть лікування вегето-судинної дистонії у нас прямо зараз!

Зворотній зв'язок
×
Зворотній зв'язок